System clinical trial software - system z wizją na przyszłość
W ramach prowadzonych działań badawczych można korzystać z rozmaitych narzędzi. Wśród jednych z nich znajduje się elektroniczna karta obserwacji klinicznej (eCRF), która pozwala m.in. na gromadzenie danych czy utrzymanie pozytywnych relacji między użytkownikami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania (system clinical trial software) dostosowanego do ujawnionych potrzeb badawczych.
Badanie powinno wspierać rozwój
Przywołana elektroniczna karta daje możliwość pozyskiwania i gromadzenia danych w procesach badawczych nakierowanych na poprawę stanu zdrowia społeczeństwa. Dzięki systemowi eCRF można uzyskać informacje na temat:
- przestrzegania przez pacjentów wskazań zamieszczonych na ulotce leku;
- powszechności konkretnych schorzeń;
- cech pacjentów przyjmujący dany lek;
- prognoz leczenia;
- czynników ryzyka.
Dzięki doskonałemu oprogramowaniu można osiągać nowe cele rozwojowe, a także zainspirować się do przeprowadzenia kolejnych badań. Jak widać właściwe oprogramowanie (system clinical trial software) stanowi podstawę do rozszerzenia działalności oraz zrozumienia zachodzących zjawisk.
Narzędzie, które dba o bezpieczeństwo
Przywołany system okaże się przydatny, jeśli chodzi o pomiar bezpieczeństwa lekarstw i monitorowanie występowania skutków ubocznych. Przede wszystkim możliwym jest obserwowanie zachodzących postępów w kwestii leczenia i kontrolowania efektywności realizowanej farmakoterapii. Realizacja badania z wykorzystaniem wspomnianego narzędzia daje szansę na:
- stosowanie najlepszych metod leczenia;
- podnoszenie bezpieczeństwa w dziedzinie farmakoterapii;
- właściwą budowę ulotek i opakowań;
- dynamiczne reagowanie na zdarzenia niepożądane.
Kontakt odpowiada za pozytywny odbiór
W obszarze przeprowadzanych procesów badawczych należy zadbać o utrzymywanie pozytywnych relacji między badanymi a badającymi. Wpłynie to na monitorowanie postępów badania, a także da możliwość lepszego zrozumienia zachodzących zjawisk. Oprogramowanie wykorzystane w eCRF (system clinical trial software) pozwala na:
- monitorowanie postępów badań;
- swobodne kontaktowanie się;
- automatyczne zgłaszanie wydarzeń niepożądanych.
Odkryć na nowo skuteczność
Reasumując: dzięki specjalistycznym narzędziom pojawiają się nowe możliwości tak ankietowania, jak i wymiany informacji między badanymi i badającymi. Przy czym wzmocnienie narzędzia dobrym oprogramowaniem (system clinical trial software) pozwala na definiowanie na nowo skuteczności metod badawczych.